PORZĄDEK ADORACJI W CZASIE TRIDUUM PASCHALNEGO
W PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W KRAŚNIKU

Triduum Paschalne w Parafii 2024

Wielki Czwartek –18.00.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne o godz. 18.00. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji/Ciemnicy/ i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.22.00.Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wielki Piątek  –18.00.

adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00.do 17.00.

Droga krzyżowa dla dorosłych  i dzieci  o 15.00. w Wielki  Piątek .

Liturgia Męki Pańskiej o 18.00.

Za pobożny udział w adoracji Krzyża poprzez uklęknięcie  przy krzyżu  go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew trzech części gorzkich żali i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00. Bardzo prosimy  o adorację 20 minutową  dzieci  i młodzieży  według listy  w wielki piątek i wielką sobotę. Zapraszamy  rodziny  z naszej parafii na adorację w wielki piątek  od godziny 8.00. do 18.00. i wieczorem do 24 .00.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do zakończenie  liturgii Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie nowenny do miłosierdzia Bożego w czasie adoracji Najśw. Sakramentu przy Bożym Grobie .

Spowiedź wiernych:

Wielki Piątek        8.00 – 9.00;        15.00 – 16.00

Wielka Sobota      8.00 – 9.00;         15.00 – 16.00

WIELKA  SOBOTA -19.00.

– adoracja Najśw. Sakramentu od godz.8.00. do 13.00. i od 15.00. do 18.00.

- przerwa  w adoracji     13.00-15.00.  - kościół  zamknięty

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz.      8.00. 9.00. 10.00. 11.00 . 12.00. w kościele

w  parafii Budzyń : 10.00.  ul. Świerkowa 10.15. i Dąbrowa Bór 10.30.

Rodziny , które chciałyby  ofiarować produkty  spożywcze na święta  potrzebującym zachęcamy w wielką sobotę  od 8.00. do 12.00. Kosze będą w kościele.

Liturgia Wigilii Paschalnej  o 19.00. Rozpocznie się od poświęcenia ognia i wody –  Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku po ławkach . Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak każe nam  zwyczaj przodków naszych uroczyste ogłoszenie światu ,że Pan Zmartwychwstał  nastąpi o świcie  o 6 .00.  w naszym kościele -Rezurekcją  w Wielką Niedzielę –w Wielkanoc.

Kościół zostanie  zamknięty w Wielką  Sobotę o 21.30.

Otwarty  rano w Zmartwychwstanie  Pańskie  o 5.00.

Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym po rezurekcji w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa odczytanie ewangelii o Zmartwychwstaniu Pańskim , dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

W Niedzielę  Zmartwychwstania  Pańskiego  : Rezurekcja   6.00.  10.00. Msza św.  12.00. SUMA .  i wieczorowa o 18.00.  szpital o 16.00.

W II Dzień Świąt ( Poniedziałek Wielkanocny ) Msze św. jak w niedzielę .

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia  nasz doroczny odpust parafialny. Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 Suma, i wieczorowa o 18.00.