projekt: http://www.atcsites.com

 

 

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

 

Strona główna

Kancelaria

Informacje o parafii

Aktualności

Galeria zdjęć

 

Historia parafii

Duszpasterze

Grupy parafialne

Ogłoszenia

Listy Ks. Proboszcza

Wizytacje parafii

Triduum Paschalne

Informacje - sakramenty

Obraz MB Częstochowskiej 2015

Rok Miłosierdzia - Kraśnik

Peru-Boliwia                   01-23 grudnia 2015

Relikwie błogosławionych męczenników z Peru

Niedziela Chrystusa Króla 2016 r.

Odpust 2016 r.

Budowa organów

Kraśniczanin 2016 r.

 

Budowa kościoła parafialnego

Projekt świątyni

Przebieg budowy      Galeria zdjęć

Poświęcenie Kościoła

Konsekracja Kościoła

Biskup Misjonarz Stanisław Dowlaszewicz

Świętowanie kanonizacji Jana Pawła II

Bierzmowanie 2014

Wypominki 2016

Kolęda 2020/2021

 

Stolica Apostolska

Episkopat

Diecezja Lubelska

KAI

Miłosierdzie

 

 

SŁOWO  KSIĘDZA  PROBOSZCZA  

     Dzięki ludziom  dobrej woli ,  możliwa  jest  realizacja  wielkich zadań.

Drodzy  Bracia i Siostry  w wierze! 

   Kościół w swoich dokumentach  stwierdza ,że "... należy  mieć  w wielkim  poszanowaniu  organy piszczałkowe  jako instrument  muzyczny, którego  brzmienie ceremoniom kościelnym dodaje  majestatu, a umysły wiernych podnosi do Boga i spraw niebieskich ".

    Dzieło budowy organów w naszym kościele parafialnym  Miłosierdzia Bożego dobiegło końca. Wielka to radość  dla nas wszystkich. Instrument ten to nie tylko dopełnienie wnętrza wystroju świątyni, ale muzyka organowa nada celebracjom liturgicznym  uroczysty charakter. Dzięki  ofiarności  całej wspólnoty  parafialnej jak i ofiarodawców indywidualnych z poza parafii udało się zakupić w Niemczech organy do naszego kościoła firmy KEMPER o ponad 20 głosach rozłożonych na 2 manuałach i sekcji pedału, wiatrownicach klapowo- zasuwowych o elektrycznej trakturze gry i rejestrów. Organy  zostały dostarczone  do Kraśnika  dnia  28 września 2017 roku. Firma  organmistrzowska  Pana Majchera  Mariana przeprowadziła montaż organów. Prace trwały od września 2017 do marca 2018. W naszym kościele  prowadził je organmistrz Piotr Nowakowski z Tych ze swoimi pracownikami.

  Organy pod względem brzmieniowym doskonale wpisane zostały w architekturę i akustykę  wnętrza wybudowanego kościoła w latach 2008-2012r.

   Komisja Archidiecezjalna ds. Muzyki Kościelnej w dniu 3 marca 2018 roku odebrała instrument  wydając opinię o nim pozytywną cyt. "Na uwagę zasługuje dobra jakość wykonania prac oraz strona brzmieniowa instrumentu. Organy nadają się do przeprowadzania koncertów i akompaniamentu podczas nabożeństw. Komisja wyraża uznanie i podziękowanie ks. Wiesławowi Szewczukowi proboszczowi parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku oraz Parafianom za  podjęcie i trud  zainstalowania  instrumentu ......"

W Święto Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik  Metropolita Lubelski pobłogosławi organy w naszej świątni. Podczas sumy odpustowej po raz pierwszy wspólnie wyśpiewamy hymn uwielbienia Bożego Miłosierdzia z towarzyszeniem naszych piszczałkowych organów. Mam nadzieję, że nie zabraknie Was na tej uroczystości. W dzień poświęcenia organów podziękujmy Bogu, który jest źródłem wszelkiego dobra, Budowniczym  za intensywną pracę, Parafianom i Darczyńcom za wsparcie materialne, życzliwość, modlitwę.  Liczę, że szlachetność dźwięku i uroda zewnętrzna naszego instrumentu, będzie nas wszystkich utwierdzać w przekonaniu, że dokonaliśmy trafnego wyboru, i że warto  było ten wysiłek podjąć.

 Na Święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana życzę zdrowia i radości. Niech wstawiennictwo Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej towarzyszy nam w dalszym  budowaniu  Kościoła Żywego, także przez śpiew i muzykę sakralną.

Kraśnik, Wielkanoc 2018                                                         

 ks. Wiesław   Szewczuk - proboszcz                                             

  Budowa organów

Drodzy Parafianie !

Nasza świątynia parafialna to miejsce głoszenia Orędzia Miłosierdzia Bożego. To dom Dobrego Ojca pełnego miłosierdzia i nasz dom. Nasz kościół został zbudowany z potrzeby serca wielu ofiarodawców.

 Moi Drodzy !

Przed nami, po konsekracji kościoła kolejne zadanie, budowa 25 głosowych organów. Po co organy – by uświetniać liturgię w kościele, by chwała Boża w naszej świątyni nigdy nie ustała.

Moje marzenie, po wybudowaniu wraz z Wami tak monumentalnej świątyni, które się może spełnić w 2017 roku, to budowa organów piszczałkowych – tradycyjnych – stałych, a nie elektrycznych przejściowych.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii. Z waszą pomocą dokonamy tego. Nawet najmniejsza ofiara na ten cel jest wyjątkowa, jak wyjątkowe są Wasze serca. Pragniemy, aby pieśń miłosierdzia zabrzmiała w naszym kościele z towarzyszeniem organów już w 2017 roku. Zapewniam o modlitwie za Was i Wasze Rodziny przed Obliczem Jezusa Miłosiernego w I soboty miesiąca. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą 2016/2017 na organy do naszego kościoła.

X. Wiesław Szewczuk

 


 

 

Opracowanie i treść  lantoniak@o2.pl

szablony