projekt: http://www.atcsites.com

 

 

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

 

Strona główna

Kancelaria

Informacje o parafii

Aktualności

Galeria zdjęć

 

Historia parafii

Duszpasterze

Grupy parafialne

Ogłoszenia

Listy Ks. Proboszcza

Wizytacje parafii

Triduum Paschalne

Informacje - sakramenty

Obraz MB Częstochowskiej 2015

Rok Miłosierdzia - Kraśnik

Peru-Boliwia                   01-23 grudnia 2015

Relikwie błogosławionych męczenników z Peru

Niedziela Chrystusa Króla 2016 r.

Odpust 2016 r.

Budowa organów

Kraśniczanin 2016 r.

 

Budowa kościoła parafialnego

Projekt świątyni

Przebieg budowy      Galeria zdjęć

Poświęcenie Kościoła

Konsekracja Kościoła

Biskup Misjonarz Stanisław Dowlaszewicz

Świętowanie kanonizacji Jana Pawła II

Bierzmowanie 2014

Wypominki 2016

Kolęda 2020/2021

 

Stolica Apostolska

Episkopat

Diecezja Lubelska

KAI

Miłosierdzie

 

 

   Konsekracja

kościoła parafialnego

     Uroczystość poświęcenia kościoła  pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kraśniku, z udziałem licznie zgromadzonych parafian i gości, stał się najważniejszym wydarzeniem w historii parafii na Piaskach.

     26 czerwca, w Roku Świętym Miłosierdzia, abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, poświęcił kościół dedykowany Miłosierdziu Bożemu. W tym dniu modliliśmy się wraz z naszym Pasterzem słowami: "Ofiarujemy Ci tę świątynię jako nasz dar dla Ciebie i przyjmujemy ją jako Twój dar dla nas. Uczyń nas świadkami i narzędziami Twojego Miłosierdzia."

     Cała uroczystość rozpoczęła się o 10.15 wspólnym uwielbieniem Boga modlitwą i pieśnią. Z ogromną radością mogliśmy widzieć owoc pracy duszpasterskiej, gdy najmłodsza część naszej wspólnoty, z uśmiechem na twarzy chwaliła Boga radosnym tańcem. Kto śpiewa i tańczy modli się potrójnie.

     Procesję liturgiczną poprzedziła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, w której to zawierzaliśmy nas samych, nasze rodziny, bliskich i przyjaciół Temu, który jest samą Miłością i Miłosierdziem.

     O godz. 11.15 ruszyła procesja ulicami naszego miasta, tj Al. 1000-lecia i ul. św. Faustyny, gdzie można było doświadczyć, jak różnorodna i bogata jest nasza wspólnota, która buduje Kościół w wymiarze duchowym: dzieci, młodzież, dorośli i starsi, a także różnego rodzaju kręgi i wspólnoty modlitewne. W procesji niesiono także relikwie św. Faustyny, która jest dla nas wiernych przykładem, jak mamy się stać orędownikami Bożego Miłosierdzia.

     Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika rozpoczęła się o godz. 11.30, na którą zostali zaproszeni księża różnych stopni i godności, a także przedstawiciele władz państwowych, poczty sztandarowe i kombatanci wojskowi. Na Liturgii nie zabrakło także wielu miłośników naszej parafii i czcicieli Miłosierdzia Bożego.

     Przed zakończeniem uroczystej Liturgii głos zabrali parafianie i goście. Pani Małgorzata Sadurska, szef Kancelarii Prezydenta RP, odczytała okolicznościowy list w imieniu Andrzeja Dudy- Prezydenta RP. Ponadto w uroczystości brali udział:

·         Pan minister Paweł Majewski, pełnomocnik Rządu do organizacji ŚDM i wizyty apostolskiej Papieża Franciszka w Polsce, który odczytał list w imieniu Pani Premier Beaty Szydło;

·         Pan Dariusz Szlafka, który odczytał listw imieniu Pana ministra Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki;

·         Poseł Wojciech Wilk;

·         Poseł Sylwester Tułajew;

·         Pan Pełnomocnik Wojewody do Spraw Rodziny Tomasz Pitucha;

·         Przedstawicielka Starostwa Pani Dyrektor szpitala Małgorzata Wójcikowska;

·         Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Mirosław Włodarczyk;

·         Komendant Policji Kazimierz Kula;

·         Komendant Straży Pożarnej Artur Bis;

·         Chór Canticum Canticorum;

·         Wierni z parafii Surhów i parafii Czartowiec.

     Ponadto, parafianie, dziękując swojemu proboszczowi ks. Wiesławowi Szewczukowi za wspólną pracę i modlitwę, których widocznym znakiem stał się nowy kościół. Pamiątkowe statuetki parafianie wręczyli arcybiskupowi, proboszczowi i architektowi, w dowód wdzięczności i oddania.

     Msza Św. zakończyła się uroczystym błogosławieństwem, który wiernym zgromadzonym udzielił ks. abp. Stanisław Budzik.

     Uwieńczeniem tych podniosłych chwil był wieczorny koncert zespołu "ORATORIUM" z Radomia, dedykowany budowniczym, fundatorom i darczyńcom kościoła.

Fotorelacja

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie i treść  lantoniak@o2.pl

szablony