Konsekracja

kościoła parafialnego

Uroczystość poświęcenia kościoła  pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kraśniku, z udziałem licznie zgromadzonych parafian i gości, stał się najważniejszym wydarzeniem w historii parafii na Piaskach.

26 czerwca, w Roku Świętym Miłosierdzia, abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, poświęcił kościół dedykowany Miłosierdziu Bożemu. W tym dniu modliliśmy się wraz z naszym Pasterzem słowami: "Ofiarujemy Ci tę świątynię jako nasz dar dla Ciebie i przyjmujemy ją jako Twój dar dla nas. Uczyń nas świadkami i narzędziami Twojego Miłosierdzia."

Cała uroczystość rozpoczęła się o 10.15 wspólnym uwielbieniem Boga modlitwą i pieśnią. Z ogromną radością mogliśmy widzieć owoc pracy duszpasterskiej, gdy najmłodsza część naszej wspólnoty, z uśmiechem na twarzy chwaliła Boga radosnym tańcem. Kto śpiewa i tańczy modli się potrójnie.

Procesję liturgiczną poprzedziła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, w której to zawierzaliśmy nas samych, nasze rodziny, bliskich i przyjaciół Temu, który jest samą Miłością i Miłosierdziem.

O godz. 11.15 ruszyła procesja ulicami naszego miasta, tj Al. 1000-lecia i ul. św. Faustyny, gdzie można było doświadczyć, jak różnorodna i bogata jest nasza wspólnota, która buduje Kościół w wymiarze duchowym: dzieci, młodzież, dorośli i starsi, a także różnego rodzaju kręgi i wspólnoty modlitewne. W procesji niesiono także relikwie św. Faustyny, która jest dla nas wiernych przykładem, jak mamy się stać orędownikami Bożego Miłosierdzia.

Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika rozpoczęła się o godz. 11.30, na którą zostali zaproszeni księża różnych stopni i godności, a także przedstawiciele władz państwowych, poczty sztandarowe i kombatanci wojskowi. Na Liturgii nie zabrakło także wielu miłośników naszej parafii i czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Przed zakończeniem uroczystej Liturgii głos zabrali parafianie i goście. Pani Małgorzata Sadurska, szef Kancelarii Prezydenta RP, odczytała okolicznościowy list w imieniu Andrzeja Dudy- Prezydenta RP. Ponadto w uroczystości brali udział:

·         Pan minister Paweł Majewski, pełnomocnik Rządu do organizacji ŚDM i wizyty apostolskiej Papieża Franciszka w Polsce, który odczytał list w imieniu Pani Premier Beaty Szydło;

·         Pan Dariusz Szlafka, który odczytał listw imieniu Pana ministra Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki;

·         Poseł Wojciech Wilk;

·         Poseł Sylwester Tułajew;

·         Pan Pełnomocnik Wojewody do Spraw Rodziny Tomasz Pitucha;

·         Przedstawicielka Starostwa Pani Dyrektor szpitala Małgorzata Wójcikowska;

·         Burmistrz Miasta Kraśnik Pan Mirosław Włodarczyk;

·         Komendant Policji Kazimierz Kula;

·         Komendant Straży Pożarnej Artur Bis;

·         Chór Canticum Canticorum;

·         Wierni z parafii Surhów i parafii Czartowiec.

Ponadto, parafianie, dziękując swojemu proboszczowi ks. Wiesławowi Szewczukowi za wspólną pracę i modlitwę, których widocznym znakiem stał się nowy kościół. Pamiątkowe statuetki parafianie wręczyli arcybiskupowi, proboszczowi i architektowi, w dowód wdzięczności i oddania.

Msza Św. zakończyła się uroczystym błogosławieństwem, który wiernym zgromadzonym udzielił ks. abp. Stanisław Budzik.

Uwieńczeniem tych podniosłych chwil był wieczorny koncert zespołu "ORATORIUM" z Radomia, dedykowany budowniczym, fundatorom i darczyńcom kościoła.