projekt: http://www.atcsites.com

 

 

projekt: http://www.atcsites.com
projekt: http://www.atcsites.com

 

Strona główna

Kancelaria

Informacje o parafii

Aktualności

Galeria zdjęć

 

Historia parafii

Duszpasterze

Grupy parafialne

Ogłoszenia

Listy Ks. Proboszcza

Wizytacje parafii

Triduum Paschalne

Informacje - sakramenty

Obraz MB Częstochowskiej 2015

Rok Miłosierdzia - Kraśnik

Peru-Boliwia                   01-23 grudnia 2015

Relikwie błogosławionych męczenników z Peru

Niedziela Chrystusa Króla 2016 r.

Odpust 2016 r.

Budowa organów

Kraśniczanin 2016 r.

Kolęda 2020/2021

 

Budowa kościoła parafialnego

Projekt świątyni

Przebieg budowy      Galeria zdjęć

Poświęcenie Kościoła

Konsekracja Kościoła

Biskup Misjonarz Stanisław Dowlaszewicz

Świętowanie kanonizacji Jana Pawła II

Bierzmowanie 2014

Wypominki 2016

 

Stolica Apostolska

Episkopat

Diecezja Lubelska

KAI

Miłosierdzie

 

 

  Niedziela Chrystusa Króla 2016r.

W świątyni pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego znajdowała się Brama Miłosierdzia, której uroczystego zamknięcia dokonał Ks. bp Mieczysław Cisło. W kościele, w którym rozwija się regionalne centrum kultu Miłosierdzia Bożego odbyło się wiele spotkań modlitewnych, które za inspiracją księdza proboszcza mogły gromadzić się w tej świątyni. Do kościoła stacyjnego przychodzili pielgrzymi z naszej archidiecezji i okolic, by tutaj doświadczyć szczególnej Miłości Boga do każdego z nas, by wspólnie także pomodlić się jakże znaną Koronką do Bożego Miłosierdzia.

We wspólnych modlitwach uczestniczyli także: abp Stanisław Budzik, który dokonał konsekracji kościoła, abp senior Stanisław Wielgus, bp Józef Wróbel, bp Artur Miziński, bp Stanisław Dowlaszewicz, który dokonał wprowadzenia relikwii męczenników z Peru, bp Jean Kockerols a także obecny w tym dniu bp Mieczysław Cisło, który dokonał poświęcenia kaplicy św. s. Faustyny Kowalskiej, a także dokonał aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana.

W uroczystej Mszy św. udział wzięli kapłani z dziekanem ks. Jerzym Zamorskim, osoby życia konsekrowanego, przedstawiciele władzy państwowej, kombatanci, a także dzieci i młodzież naszej parafii. Wszyscy wspólnie dziękowaliśmy za ten wyjątkowy czas, który pozwolił nam przybliżyć się do Tajemnicy Miłości samego Boga, a także prosiliśmy o to, by Bóg uzdalniał nas do czynów miłości i pozwalał nam wiernie kierować się miłością w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi na co dzień.

W czasie Mszy Świętej bp Mieczysław Cisło zachęcał wiernych do otwarcia się na Bożą Miłość i przyjęcia Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Byśmy nie bali się kroczyć za Nim i mężnie wyznawać  naszą wiarę, dając świadectwo własnym życiem, krocząc ścieżkami Jego przykazań.

Fotorelacja


 

 

Opracowanie i treść  lantoniak@o2.pl

szablony