BUDOWA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO

Parafia Miłosierdzia Bożego w I połowie roku 2008 rozpoczęła wraz z ks. kan. Wiesławem Szewczukiem budowę majestatycznej świątyni dedykowanej Miłosierdziu Bożemu. Zaprojektowanie architektoniczne nowej świątyni zlecił ks. Proboszcz znanemu architektowi R. Orlewskiemu z Rzeszowa.

Projekt zyskał akceptację Abp Metropolity Lubelskiego i Komisji Budownictwa Sakralnego Kurii Metropolitarnej w Lublinie oraz Rady parafialnej.

Dnia 15.06.2008r. ks. Bp M. Cisło odprawił Mszę św. w licznym gronie księży i wiernych, połączonej z poświęceniem krzyża na placu budowy nowego Kościoła i bierzmowaniem grupy młodzieży.

Na rozpoczęcie budowy Kościoła tutejsze społeczeństwo czekało ponad 12 lat. W trudzie codziennej pracy powstaje nowy Dom Boży.

Architektura świątyni nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej. Jest to świątynia trzy  nawowa, z bocznymi dwoma kaplicami, chórem, wieżą z prezbiterium i dwoma zakrystiami, pod którymi znajdować się będą pomieszczenia dla grup modlitewnych, młodzieżowych i ministrantów.

Budowę świątyni ks. Proboszcz rozpoczął systemem gospodarczym (70 osób). Pierwszy etap budowy zakończony wylaniem wszystkich fundamentów pod kościół, wymurowanie podpiwniczeń, wykonanie klatki schodowej, oraz docieplenie fundamentów i ścian.

Obecne prace są zatrzymane. Zostaną wznowione zaraz po Wielkanocy.

Przystąpimy do wznoszenia ścian kościoła. Zostaną wykonane pierwsze posadzki. Gromadzona jest cegła na budowę. W czerwcu planujemy wmurowanie kamienia węgielnego dla nowej świątyni parafialnej.

Po co wznosimy nową świątynię?

Budujemy ten kościół, abyśmy nie byli sami, by Chrystus towarzyszył naszym krokom, był w radościach i troskach dnia codziennego.

Ta świątynia będzie świadectwem naszej wiary w Boga dla przyszłych pokoleń. Szczególnie cennym zapleczem budowy jest modlitwa w którą przeważnie włączamy się poprzez udział we Mszy św., nabożeństwach oraz poprzez szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego.

Wszystkim, którzy się zaangażowali w dotychczasowe prace na placu budowy i dla budowy kościoła.  Niech Bóg hojnie wynagrodzi

W każdą I sobotę miesiąca za ofiarodawców i budowniczych tej świątyni odprawiana jest Msza święta.

Wszystkim, którzy chcieliby złożyć swój dar finansowy na dzieło budowy świątyni p.w. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku podaję nr konta:

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Numer konta: 71 8717 0009 2001 0004 1205 0001

Ofiarodawcom składam gorące podziękowania „Bóg zapłać”

Ks. Wiesław Szewczuk

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego